Nacházíte se zde: Knihovna Ludslavice » Akce knihovny

 Kapříkovy šupinky a lovci perel.

Tak  přesně v takové sběratele a lovce se proměnilo 7 dětí, které se zúčastnily soutěže v knihovně.

Na sběratele šupinek se na 2 měsíce změnili Nátálka Křižanová, Lukášek a Adélka Nevřalovi, lov perel si vyzkoušely Anna Kozáčková, Tereza Mrázková, Jolana Pospíšilová a Judita Kráčinová.

Za plnění někdy lehkých, ale zvláště pro 4 lovkyně perel složitějších úkolů si na své kapříky nebo lastury mohli nalepit ulovené šupinky nebo perly.

A nejen, že všichni plnili správně všechny úkoly, ale k mému překvapení se pěkně zhostili bonusového úkolu. Tímto úkolem bylo secvičení krátké pohádky nebo pohádkového příběhu.

Sběratelé šupinek si spolu s maminkami připravili veršovanou pohádku o velké řepě s originálními loutkami, které si sami vytvořili.

Nakonec i lovkyně perel se nedaly zahanbit a velmi osobitým způsobem nám sehrály svou verzi Červené Karkulky, která se v jejich podání změnila na „Červenou Knihovku“.

Soutěž jsme ukončili v pátek 11. 12. v knihovně, kde si lovkyně perel i sběratelé šupinek převzali hezké ceny.

Jsem ráda, že i v době počítačů a různých lákadel, si děti v naší obci najdou svou cestu do knihovny.

A protože se blíží Vánoce a konec roku, tak bych Vám chtěla popřát klidné prožití svátků vánočních v kruhu svých nejbližších a do Nového roku zdraví a pohodu.

 

Fotografie z akce ZDE

 

 

 

 

 

Pohádkový strom

 

Tak jsme se zase jednou v knihovně pustili do soutěže. Pohádkový strom, jak se vlastně soutěž jmenovala, byla jak pro předškoláky , tak pro děti školou povinné.

Úkolem dětí bylo vždy si sami nebo s pomocí rodičů přečíst knížku a splnit úkol zadaný k této knížce.

Ačkoliv se v prvních týdnech do soutěže zapojilo 9 dětí, u čtení celkem 3 knih a plnění dalších přidaných úkolu vydržely pouze 3 děvčata.

Myslím si, že si Adélka Nevřalová,  Andrejka Matulová a Anička Kozáčková neodnesly jenom odměnu v podobě knížky a malých drobností,

ale určitě i využily přečtených knih a doplnily si zápisy ve svých čtenářských denících.

 

 

  

Zahraj si na spisovatele

 

V měsíci březnu, měsíci knihy, byla vyhlášena v knihovně soutěž „Zahraj si na spisovatele“

Děti měly za úkol napsat vlastní příběh, nebo pouze svou nejoblíbenější pohádku a zpracovat ji do podoby knížky, tudíž ji vyzdobit i ilustracemi.

Nakonec se soutěže zúčastnily pouze 3 děti a shodou okolností samá děvčata – Andrejka  Matulová, Klárka  Martincová  a  Juditka  Kráčinová. 

Jejich ručně psané knížky s opravdu vydařenými kresbami zůstanou v knihovně a bude si možno  je půjčit.

Vyhodnocení soutěže nakonec proběhlo až na začátku května, ale to vůbec nevadilo děvčatům, které si odnášely pěkné ceny za účast.

Je docela škoda, že se do soutěže nezapojilo víc dětí, ale pokud budete sledovat stránky knihovny, určitě se o další chystané soutěži dozvíte.